Bağlanma Korkusu Olan Erkekler

Sevgili adayınız sizi görmeyi ve buluşmayı çok istiyor, sizden ne kadar hoşlandığını söylüyor ve davranışlarıyla bunu belirttiği halde bir ilişkiye başlamaktan kaçınıyorsa bu onun bağlanma korkusunun olduğunu gösterir.

bağlanma korkusu

bağlanma korkusu

Ancak bu konuda dikkatli olmalısınız çünkü bazı çok bilmiş tipler bunu bir bahane olarak kullanmaya bayılırlar. Onun gerçekten bağlanma korkusu olduğundan emin olun ve bu sorununu aşabilmesi için yardımcı olmaya çalışın.

Bağlanma Korkusu Olan Erkeklere Nasıl Davranılmalıdır?

Bağlanma korkusu olan erkekler genelde bunu söylemezler ama bunu anlamak hiçte zor değildir. Öncelikle sevgili adayınızın neden bir ilişkiye başlamak istemediğini öğrenmeye çalışın. Ailevi konulardan ötürü mü, öz güven eksikliğinden mi yoksa geçmişte yaşadığı kötü bir deneyim mi?

bağlanma korkusu olan erkek

bağlanma korkusu olan erkek

İletişimi yüzeysel tutmayın. Onu daha iyi tanımak için derin bir bağ kurmaya çalışın. Beklentileri ve geleceği hakkındaki planlarında ne kadar gerçekçi olduğunu anlayın. Fazla ısrarcı davranmayın. Onu yalnız bırakmanız sabit bir ilişki için cesaret toplayabilmesine yardımcı olur. Onu elde etmek uğruna gerçekte istemediğiniz şeyler yapmaktan kaçının ve beklentilerinizi düşürün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir