Aslan burcu özellikleri

12 burç arasından beşinci burç olan aslan burcu her yılın 23 Temmuz ve 22Ağustos tarihleri arasında döngüsünü tamamlar. Aslan burcunun kısaca özelliklerine değinilecek olursa ilk söylenmesi gereken şey ateş grubundaki burçlardan biri olduğudur. Aslan burcunun yönetici gezegeni güneş ve onu yansıtan renkler ise altın sarısı, sarı ve turuncu renkleridir. Aslan burcunun uğurlu sayıları 1 ve 2 olmakla beraber uğurlu taşları ise akik, kehribar, oniks, topaz taşı ve kaplangözü taşlarıdır. Aslan burcunun günü Pazar, vücutta tekabül ettiği yerler kalp, üst sırt, omurga ve niteliği ise sabitliktir.

Aslan burçların gizli tutkuları dünyayı yönetmek, güçlü yanları yaratıcılık, tutku, cömertlik, cana yakınlık, esprili ve neşeli olmaları, olumsuz yönleri ise inatçı, benmerkezci, tembel ve katı olmalarıdır. Aslan burçunun en sevmediği özellikler yalnız kalmak, görmezden gelinmek, vedalar ve son olarak kral kraliçe muamelesi görmemektir.

aslan burcu özellikleri

Aslan burcunun kişisel özellikleri

12 burç; öncü niteliğine sahip kardinal burçlar, değişken nitelikteki burçlar ve sabitken nitelikteki burçlar olarak üçe ayrılmaktadır. Aslan burcu bu niteliklere göre ayrılmış üç gruptan sabitler grubundaki dört burçtan birdir. Bu gruptaki diğer burçlar ise kova, boğa ve akrep burçlarıdır. Bu gruptaki burçların en belirgin özelliği dengeleyici olmalarıdır. Bu nitelikleri olan burçlarda bir amaç belirleme ve o amaca ulaşma istekleri bulunmaktadır.

Aslan burcu, koç ve yay burçlarının da dahil olduğu ateş grubundaki bir burçtur. Aslan burçları lider özellikleri ile anılmaktadır. Fakat şu da unutulmamalıdır ki aslan burçları sanatçı kişiliğe sahiptir. Aslan burcunun diğer kişisel özellikleri arasında oldukça talepkar olmaları, patronluk taslayan tavırları, sahne ışıklarını üzerine çekmek için yanıp tutuşan, insanların damarına basmakta hoşlanan gibi bir takım nitelikler sayılabilir.

Aslan burcunun burç uyumu

Her burcun diğer burçlardan daha fazla anlaştığı bir iki burç vardır. Ve bunun tam tersi olarak hiç anlaşamadığı burç takımları da vardır. Aslan burcu yay burçları ile oldukça uyumludur. Bu iki burç oldukça dinç ve eğlenceye düşkün nitelikteki burçlardır. İki burcun da cinsel gücü oldukça yüksektir. Hayatlarının her alanında uzlaşarak yol almaktan kaçınmazlar ve bu burç uyumu birbirlerinin enerjisini yükseltmektedir. Aslan burcunun diğer uyumlu olduğu burçlara koç ve ikiler burçları örnek gösterilmektedir. Aslan burcu olan kişiler ikizler, koç ve yay burcu ile oldukça güzel vakit geçirebilir. Aslan burcu oğlak, boğa ve akrep burçları ile uyum yakalayamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir