Asimetrik Saç Kesimi

Son dönemlerde gerek kadınlar gerekse de erkekler saç bakımı ve kesimlerine çok dikkat ediyorlar. İnsanlar yaşam ve düşünce tarzı olduğu gibi saç kesimleri de farklılık yaratabilir. Günümüzde birçok kadın ve erkek başlarına gelen çeşitli olaylardan dolayı radikal karar alıp saçlarında değişikliğe giderler. Tarz oluşturmak isteyen kadınların yaptırdığı saç bakımı uygulamalarından biriside asimetrik saç kesimidir.

Asimetrik saç kesimi özellikle minyon tabir edilen kadınların sıklıkla tercih ettiği saç kesim modeli olup kesimin doğru yapılması durumunda kişiye çok farklı hava katar. Bazı kadınların asimetrik saç kesim modelinde bir tarafı kısa bir tarafı uzun bırakır. Katlı olup iç kat modelleri de mevcuttur.

Asimetrik Kesimin İncelikleri

Asimetrik kesimlerde öncelikli olarak ihtiyacınız olan şey konusunda uzman olan bir kuafördür.  Aksi halde saçınıza yapılacak asimetrik kesimlerde olası bir yanlış durumunda saçınızın çok ince olması durumu ile karşılaşabilirsiniz. Asimetrik saç kesiminde kişinin kendisine yapılacak işlemin uygun olup olmadığını bilmesi çok önemlidir.

İnsanları yüz oluşumu, oval, yuvarlak, kare, uzun ve üçgen şeklindedir. Buna göre asimetrik saç kesimi her yüz yapısına uygun bir model değildir. Sadece saçlar değil kirpik ve kaşların yüz yapısına göre ayarlanması çok önemlidir.  Bazı kadınların yapılan asimetrik saç kesimlerinde asiliği ön plana çıkarken bazılarında ise dişilik ön plandadır. Asimetrik saç kesimi hakkında detaylı bilgiye sahip olma için internet üzerinden araştırma yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir