Anne Adayları Dikkat: Bebeğiniz Mutsuz Olabilir!

Hamilelik süreci anne adayları için oldukça zorlu bir süreçtir. 9 ay gibi bir süre boyunca giderek kilo alan, hormonal değişiklikler yaşayan, cildi bozulan ve güzelliğini kaybettiği düşünülen anne adayları, en ufak şeyi bile kafasına takmaya başlar. Eleştiri kabul edemeyen ve alıngan bir hale gelen annelerin mutsuzluğu, bebeklerine de geçebilir. Mutlu ve pozitif bir çocuk sahibi olmak için anne adaylarının da baba adaylarının da dikkatli olması gerekiyor.

gebelik

gebelik

Depresyon Erken Doğuma Sebep Olabilir!

Anne adayları değişen hormonal dengeleri nedeniyle ağlama krizlerine girebilir, eşleri tarafından beğenilmediğini düşünebilir ve aşırı duygusal hale gelmesi depresyon yaşamasına neden olabilir. Her durumda depresyon kişinin sosyal hayatını olumsuz etkiliyor olsa da hamilelik sürecindeki etkileri daha tehlikeli olabilir. Uzmanlar, hamilelik sürecinde depresyonun erken doğuma bile sebep olabileceğini söylüyor.

gebelik süreci

gebelik süreci

Fiziksel Görüntüyle İlgili Şaka Yapmayın!

Gebelik sürecinde eşlerin desteği oldukça önemlidir. Her cümleleri olumsuz etki gösterebileceği gibi olumlu izler de bırakabilir. Anne adayının depresyona girmemesi ve bunun sonucunda bebeğinin mutsuz olmaması için mümkün olduğunca eleştiriden kaçınılmalıdır. Özellikle eşlerin anne adayının fiziksel görüntüsü ile ilgili şaka yapmaması gerekir. Kilo aldığı için eşinin artık kendisini beğenmediğini düşünen anne adayları, bu şakaları ciddiye alma konusunda hassas olacakları için baba adaylarının dikkatli olması gerekiyor. Bebeğinizi mutlu ve sağlıklı bir şekilde kucağınıza alabilmek için hamilelik sürecinde eşinize destek olmanız şart!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir