Sporun Yeni Adı Pilates

Her yeni akımda olduğu gibi, sporla ilgili de yeni bir trend olacaksa birçok insan bunu ilk olarak yazılı ve görsel basından öğreniyor. Beğendiği, takip ettiği ünlülerin ağzından duyduğu bilgiler onlar için son derece kıymetli oluyor. İşte pilates de bu şekilde insanlar arasında yayılarak popüler olan bir spordur.

Pilatesin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

pilates

pilates

Pilatesin amacı, kondisyonunuzu yüksek tutmanızı sağlamak ve elbette ki yapılacak olan nefes egzersizleridir. Pilatesin sağladığı ve yapan insanlar arasında en çok öne çıkan faydalarından biri duruş bozukluklarını ortadan kaldırmasıdır. İskelet yapınızın daha düzgün ve dengeli durması konusunda sizi eğiten bu spor sayesinde bel ve sırt ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün. Bu bağlamda, düzenli olarak yapacağınız pilates sayesinde daha dik ve düzgün bir duruş sergilemenize bağlı olarak daha fit bir görünüme de kavuşacaksınız.

Pilatesle Zayıflamak Mümkün mü?

Amacı her ne kadarda nefese ve doğru ve dik duruşa dayalı bir spor olsa da, elbette ki yaparken kişiye ciddi miktarda bir kalori yaktırıyor. Sizin amacınız zayıflamak ise, öncelikle sağlıklı ve size uygun olan bir beslenme programını uyguluyor olmanız gerekir. Siz beslenme programınıza sadık kaldıkça ve düzenli olarak pilatese devam ettikçe mutlaka ki kilo kaybınız olacaktır. Ama yeme alışkanlıklarınızı değiştirmediğiniz sürece pilatesin tek başına size istediğiniz sonucu vermesi mümkün değil.

Bu bilgiler ışığında baktığımızda pilates için seçeceğiniz merkez de çok önemlidir. Bu sporun çok popüler olduğunu ve oldukça fazla rağbet gördüğünü düşünürsek bu konuda yeterince uzmanlaşmamış insanlar da pilates hocası gibi davranabiliyor. Dolayısıyla bu konuda Nişantaşı pilates uzman kadrosu ile birlikte verdiği hizmetlerle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir