Meteor Savaşçısı Japonlar

Japon yerel basınında ortaya çıkan bir habere göre Japon savunma bakanlığı artık uzay içerisinde meteorlar karşısında çeşitli önlemler alıyor. Farklı bir kısım kuran Japonya uzayda yer alan meteorlara karşı savaş açıyor. Bilindiği gibi bu meteorlar uydulara çarpıp oldukça büyük miktarda tahribat ortaya çıkarıyor. Yüksek maliyetlerde üretilen bu uyduların korunması amacı ile böyle bir karar alındığını belirten yetkililer bu konuda Amerika ile ortak olarak çalışabileceklerinin mesajını verdi.

Meteor

Meteor

Bu sayede iki ülke arasında yer alan uzay endüstrisine dair olumlu adımlar atılabilecek. Amerikalı yetkililer ise bu gibi bir sözleşmeye olumlu bakıyor. Keza uzay boşluğunda yer alan oldukça tehlikeli boyutlara ulaşabilen meteorlar var.
Bu maddelerin uydulara zarar vermemesi için gerekli hava kuvveti oluşturulacak ve atmosfer dışına gönderilecek. Bunun sonucunda tehlikeli cisimler belirlenecek ve özel yöntemler ile ortadan kaldırılacak. Daha fazla ayrıntı için gelecek günlerde yeni bir açıklama bekleniyor. Uzay bilimleri adına yapılan çağın ortaklığı sayesinde artık uzayda da güvenlik güçleri asayişi sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir