Kova Burcu Nasıl Anne Olur

Kova Burcu Özellikleri

Kova burcu insanı sevgi dolu olmalarıyla bilinir. Modern görüşlü ve özgürlüğüne düşkün olmaları burçlarının bilinen en belirgin özellikleridir. Sıra dışı olmayı seven, arkadaş canlısı, akıl dolu yapılara sahiptirler. Hava elementine sahip kovaların rengi turkuazdır.  Yönetici gezegeni Satürn ve taşları ise akuamarindir. Bu özellikler kova burcunun astroloji açısından bilinmesi gereken hususlardır.

Bu burç sahibi kişiler duygularını açıkça dışa vuramazlar. Bu özellikleri çoğu zaman onları duygusuz ve kayıtsız bir görünüme büründürür. Onları kısıtlayan ve kıskanç tavırlar sergileyen partnerlerle birliktelikleri zor olacaktır. Çünkü özgürlüklerini her şeyden önde tutarlar. Kendi bireyselliklerini ne pahasına olursa olsun koruyacaklardır.

Kova Burcu Anneleri

Anne Kova sıra dışı annelikleriyle birçok arkadaşınızı şaşırtabilir. Kova anneleri disiplini severler ama kuralcı olmadıkları için çocuklarıyla arkadaş gibidirler. Çocuklarıyla yakın arkadaş ilişkileri kurdukları için onlarla rahatlıkla sosyalleşirler.

Kova anneleri çocuklarının her zaman vatanına, toplumuna yararlı bireyler olmaları için gerekli bütün özveride bulunurlar. Çocukları yaşıtlarından her zaman bir adım öndedir. Çünkü her zaman onlara bilgi aktarımında bulunurlar ve bunu severek yaparlar.

Haksızlık karşısında oldukça sert olan kova insanları annelik dönemlerinde de bu konuda asla taviz vermezler. Çocuklarına da haksızlık karşısında daima savunmacı yapıda olmaları gerektiğini öğretirler. Haksızlık yaptıklarında da bunun kötü bir şey olduğunu uygun bir dille anlatarak yapmamaları gerektiğini açıklarlar.

Çok iyi bir dinleyici olan kova anneleri çocuklarını da içtenlikle dinler, onlara önem verdiğini gösterir. Bu yönleriyle çocuklarının sırdaşı, dert ortağı olabiliyorlar.

Kova anneleri diğer annelerden oldukça farklıdır. Özgürlüklerine düşkün oldukları için çocuklarının da özgürlüğüne önem vererek onların alanlarına saygı gösterirler. Asla hayatlarını çocuklarına göre entegre etmezler. Çocuklarının kendi sorunlarının kendilerinin çözmesini beklerler. Onları uzaktan izleyerek müdahale edilmesi gereken noktada devreye girerler. Çocuklarına birer yetişkin gibi davranırlar.

Yenilikçi bir yapıya sahip olmalarından dolayı en son çıkan kitap, film, dergi, müzik gibi konuları takip ederler. Buda çocuklarıyla aralarındaki yaş farkını ortadan kaldırır. Kova anneleri zamane gençleriyle iletişimlerini güçlendirirler. Hümanist yönleri oldukça baskındır. Arkadaş canlısıdırlar. Kendilerinin olduğu kadar çocuklarının da sosyalleşmesinde yardımcı olurlar. Kova anneleriyle aktiviteler her zaman eğlenceli geçer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir