Dekor Eşyalarındaki Kumaşların Kalitesine Dikkat

 

Kumaşlar etrafımızda bulunan hemen hemen her şeyde var olan vazgeçilmez olgulardandır.  Özellikle de evlerimizdeki mobilyalarda, perdelerde, kırlentlerde bunun gibi daha aklınıza gelemeyecek kadar çok yerde kumaş olmazsa olmaz. Bu yazımızda dekorasyon konusunda önemli bir yer tutan kumaşlardan ve önemli niteliklerinden siz değerli okuyucular için söz etmek istedik.

oturma grubu

oturma grubu

Kumaş Seçimine Karşı Özenli Olmalı!

Öncelikle kumaşın deseni, dokusu, kalitesi, yapısı, rengi, dayanıklılığı ve benzeri birçok yönünü bilmekte yarar var. Mesela mobilya kumaşınız da leke çıkaran, kaliteli, toz çekmeyen ve naylon olmayan yapıda seçmelisiniz. Ayrıca kolay yıkanabilen ve sağlam yapılı olmalı. Zaman zaman bazı mobilya kumaşlarında solmalar meydana gelir. Siz de bunun önüne geçmek için mobilya kumaşı seçerken bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

oturma grupları

oturma grupları

Bu anlamda siz değerli okuyucular için mobilya kumaşı için teflon ve scotchgard gibi kumaş çeşitlerini tavsiye edebiliriz. Çünkü bunlar leke tutmaz ve yanmaya dayanıklıdır. Yani kumaşın bunlar gibi apre türlerine sahip olması herkes için en mantıklısı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir