Gebelikte Yanlış Beslenme Sorunları

Gebelikte beslenme düzeni çok önemli olup hem bebeğe hem de anneye büyük yarar sağlar. Gereksiz beslenme ve hamur işleri tüketimi ile bebeğin sağlık problemleri daha doğmadan görülmeye başlar.

Gebelik ve zararlı yiyecekler bebeğin ve annenin korunması için uzman kişiler tarafından belirtilir. Asitli içecekler, kızartmalar, hamur işleri ve çay tüketimi anneye ve bebeğe zarar verir.

Gebelikte Doğal Vitaminler

Gebelikte Doğal Vitaminler

Gebelikte Yapılan Hatalı Beslenme

Hamile bayanlar özellikle çay ve kahve tüketimini sınırlandırmalı. Demir eksikliği bebekte de büyük sorunlara neden olur. Annenin ise kan oranında büyük azalma yaşatır. Sigara ve alkol kesinlikle kullanılmamalı.

Bilinçsiz vitamin alımı da yanlış uygulamadır. Gebelik süresince her bit ki çayı içilmemeli. İçilecek bitkisel çayları uzmanlar sizlere belirtir. Bitki çatlarının yanlış kullanımı erken doğum ya da düşük gebeliklere neden olur.

Gebelikte Alkol Kullanımı

Gebelikte Alkol Kullanımı

Hamilelik süresince sıvı tüketimi dengeli olmalı. Hazır gıdalardan da kaçınmalısınız. Meyve sularını mutlaka kendiniz taze olarak sıkıp içmenizde fayda vardır. Kaliteli bir beslenme programı ile bebeğinizin sağlığını ve kendi sağlığınızı riske atmamış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir